Judge: Roger Steeples
Class 1 A Handler under Six 4 Forward
1st Equal Ava Cawston Matthew Bolderston Olivia Shipley and Lucy Bolderston
Class 1 Junior Handler 6 Forward
1st Robyn Moody Designer
2nd Dylan Watson Gemini
3rd Charlie Bolderston Harry’s Ayrshires
4th Joshua Etteridge Jimmys Jersey
5th Imogen Bolderston Marshview
Class 2 Intermediate Handler
1st Samantha Moody Designer
2nd Harry Bolderston Harry’s Ayrshires
3rd Charlie Bolderston Harry’s Ayrshires
4th Kyle Ledger Gemini
5th Rosie Stanfoprd Airfield
Class 3 Intermediate Handler 7 Forward
!st Charlotte Moody Designer
2nd Claire Clitheroe Marlingford
3rd Molly Lake Airfield
4th Jake Towler Marlingford
5th Henry Stanford Airfield
Class 4 Senior Handler 9 forward
1st Andrea Vale L Miller
2nd Brendon Hall Airfield
3rd Jack Fisher Airfield
5th Holly Berreen Onco
Champion Holstein Handler Charlotte Moody
Reserve Robyn Moody, Hon Mention Andrea Vale
Any Other Dairy breed Champion Handler Samantha Moody
Reserve Harry Bolderston
Class 5 Holstein Calf born after 1st February 9 forward
1st Onco Canada Eli Oncoland Limited
2nd Tibenham Topsy Naomi 60 R C Rout & Son
3rd Gemini Bucks Cassie 2 Barrell & Son
4th Rosilin Cancun Duchess L Miller
5th Airfield Cancun Duchess Robert Paterson
Class 6 AODB Calf born after 1st March 2015 5 forward
1st Depwade Cherie 13 Jimmys Jerseys
2nd Gemini Patrol Rose Barrell & Son
3rd Gemini Solo Sky Barrell & Son
4th Mashview Minister Julia Bolderston & Partners
5th Marshview Platinum Yahoo Bolderston & Partners
Class 7 Holstein Calf born between 1st Dec and 31st Jan 3 forward
Ist Airfield Tennyson Kate Robert Paterson
2nd Airfield Tennyson Lana Robert Paterson
3rd Wigboro Appleman Janny Smith Farms
Class 8 AODB calf born between 1 Dec and 28 Feb 2 Forward
1st Braymeadow Tequila Evey Barrell & Son
2nd Lindacre Burdette Crummie L Miller
Class 9 Holstein Calf born between 1srt Oct and 30 Nov 3 forward
1st Wigboro Shottle Janet Smith Farms
2nd Marlingford Ponder Sue 2 Easton & Otley College
3rd Designer Dempsey Golden 3 Designer Holsteins
Class 10 AODB calf born between 1st Sept and 30 November 5 forward
1st Moonshine Gemini Squidgy Ben Etteridge
2nd Marshview Appleman Scoter Bolderston & Partners
3rd Harry’s Oblique Rosy Harry’s Ayrshires
4th Marshview David Buttercup Bolderston & Partners
5th Poringland Eve 16 C R Cawston Ltd
Class 11 Holstein Calf born between 1st Aug and 30th Sept 5 forward
1st Designer Dreams Amanda Designer Holsteins
2nd Airfield Salado Anne Robert Paterson
3rd Forte G A Olga Helen Nottage & Sons
4th Airfield Aftershock Breeze Robert Paterson
5th Marlingford Tabber Seabreeze Easton & Otley College
Class 12 AOBD calf born between 1 st May and 31 August 9 forward
1st Designer Excitation Eclipse Designer Holsteins
2nd Wigboro Wick Evolution Peggy Smith Farms
3rtd Oakalby Doraman Trudy 48 E S Burroughs & Son
4th Harry’s Burdette Primrose Harry’s Ayrshires
5th Moonshine Gemini Bramble Ben Etteridge
Class 13 Holstein Calf born between 1st June and 31st July 3 Forward
1st Absolute Windy Pledge Designer Holsteins
2nd Airfield Aftershock Prize Robert Paterson
3rd Gemini Progress Lea Barrell & Son
Class 14 AODB born between 1st January and 30 April 2014
1st Wigboro Wick Magnum Sailor Girl Smith Farms
Class 15 Holstein Calf born between 1st April and 31st May 2014 3 FORWARD
1st Designer Dempsey Golden Designer Holstein
2nd Gemini Alexander Nora Barrell & Son
3rd Marlingford Zelgardis Pennie Easton & Otley College
AODB Champion Calf Jersey Designer Excitation Eclipse
Reserve Wigboro Wick Magnum Sailor Girl
Holstein Champion calf Designer Dreams Amanda
Reserve Absolute Windy Pledge
Hon Mention Wigboro Shottle Janet
Interbreed Champion Calf DESIGNER DREAMS AMANDA