Class 637 Holstein Cattle, Heifer, maiden
1 Sahara Holsteins, Willsbro Knowledge Delight
2 Andrew&Jane Whittaker, Knowlesmere Golden Kitty
3 Reaseheath College, Reaseheath Tennyson Mazurkab
4 Wiltor Holsteins, Sahara Goldwyn Sara 2
5 Richard Bostock M Roberts, Nobold Alexander Joan
6 Aintree Holstiens Ltd, Aintree Sanchez Roz
7 Miss Molly Westwood, Panda Frontrun Ruby Gem Red
8 Reaseheath College, Moet Hayden Freda B
9 K W & C A Thomas, Lliwe Shottle Rosina
10 Mr K Rickard, Reddragon Talent Rachel ET
11 Reaseheath College, Moet Laudan Almira A
12 W C & H Williams, Cefn Coch Rocky Tip
Class 638 - Holstein Cattle, Heifer, in calf, not older than thirty-two months
1 Seaton Farms, Styche Aspen Ragapple
2 M J & J Owens, Huddlesford Sanchez Salamande
3 Aintree Holstiens Ltd, Aintree Bolton Tellar
4 Richard & Iwan Rhys Morgan & James, Sahara Advent Amazing 3
5 Wiltor Holsteins, Nuthatch Goldwyn Doll
6 Andrew&Jane Whittaker, Knowlesmere Rampage Dream Red
7 S P & S R Davies, Castellhyfryd Talent Rosina 2ET
8 Reaseheath College, Moet Legend Mariale A
9 W C & H Williams, Cefn Coch Allan Jenny
Class 639 - Holstein Cattle, Heifer, in milk,born on or before 30 November
2008
1 Riverdane Holsteins, Riverdane Jas Angel
2 Seaton Farms, Styche Pronto Chancel
3 G & R Watkin, Tregibby Jasper Dolly
4 Aintree Holstiens Ltd, Aintree Toystory Elegance
5 Andrew&Jane Whittaker, Touchdown Spirte Brandy
Class 640 - Holstein Cattle, Heifer, in milk, born on or after 1st December
2008
1 Sahara Holstein, Moorshard Talented Shower Red
2 Richard & Iwan Rhys Morgan & James, Erie Maplerose PS Lustre
3 E R & ME Jones & Sons, Feithy Talent Laura ET
4 A H Wilson & Son, Willsbro Shottle Fawn
5 Seaton Farms, Styche Damion Sally 2
6 Pedran Holsteins Ltd, Willsbro Goldwyn Kitty 5
7 M Williams, Lyganlan Sherry P Red
Class 641 - Holstein Cattle, Crymlyn Trophy - Best heifer
1 Sahara Holsteins, Moorshard Talented Shower Red
2 Richard & Iwan Rhys Morgan & James, Erie Maplerose PS Lustre
Class 642 - Holstein Cattle, Cow, dry, not less than five months in calf,having had 1or 2 calvings
1 Aintree Holstiens Ltd, Aintree Norris Tellar B
2 M Williams, Lyganlan Rampage Sherry Red PI
3 A H Wilson & Son, Tregibby Gibson Empress
4 S P & S R Davies, Castellhyfryd Jordan Rose
Class 643 - Holstein Cattle, Cow, dry, not less than five months in calf, having had 3 or more calvings
1 A H Wilson & Son, Lillyhall Derry Avis
2 E R & ME Jones & Sons, Feithy Margaret
3 Sahara Holsteins, Wiltor Charles Ebony
Class 644 - Holstein Cattle, Cow, in milk, having calved twice
1 S P & S R Davies, Castellhyfryd Spirte Rosina
2 Sahara Holsteins, Sahara Damion Sara
3 M J & J Owens, Tregibby Shottle Avis
4 E R & ME Jones & Sons, Feithy ER Ruth 17
5 A H Wilson & Son, Eola B G Celicia
6 Seaton Farms, Styche Douglas Hilgonda
7 M J & J Owens, Astlowhall Goldwyn Laurie
Class 645 - Holstein Cattle, Cow, in milk, having calved three times
1 A H Wilson & Son, Ridgefield Goldwyn Cinderella
2 Riverdane Holsteins Eire Holsteins & T Bourke, Corringham Bob Roxy Red
3 Seaton Farms, Grantchester Astronomical Joy
Class 646 - Holstein Cattle, Cow, in milk, having calved four or more times
1 Pedran Holsteins Ltd, Weeton Oralie Talent
2 M Williams, Lyganlan Zenith Kandy 2 PI
Class 647 - Holstein Cattle, RWAS Special Rosette Best Cow
1 S P & S R Davies, Castellhyfryd Spirte Rosina
2 A H Wilson & Son, Ridgefield Goldwyn Cinderella
Class 648
Holstein Cattle, Best animal bred by the exhibitor
1 S P & S R Davies, Castellhyfryd Spirte Rosina
2 A H Wilson & Son, Ridgefield Goldwyn Cinderella
Class 649 Holstein Cattle, Best udder
1 S P & S R Davies, Castellhyfryd Spirte Rosina
2 A H Wilson & Son, Ridgefield Goldwyn Cinderella
Class 650 - Holstein Cattle, North Western Silver Challenge Cup - best
animal exhibited by member of WHC
1 A H Wilson & Son, Ridgefield Goldwyn Cinderella
2 Pedran Holsteins Ltd, Weeton Oralie Talent
Class 651 - Holstein Cattle, Cow, having produced a minimum of 9,000kg in one lactation
1 S P & S R Davies, Castellhyfryd Spirte Rosina
2 A H Wilson & Son Ridgefield, Goldwyn Cinderella
Class 652 - Holstein Cattle, Amroth Trophy - Group of three
E R & ME Jones & Sons, Feithy Talent Laura ET
E R & ME Jones & Sons, Feithy Margaret
E R & ME Jones & Sons, Feithy ER Ruth 17
Class 653 - Holstein Cattle, Best group of at least three animals
E R & ME Jones & Sons, Feithy Talent Laura ET
E R & ME Jones & Sons, Feithy Margaret
E R & ME Jones & Sons, Feithy ER Ruth 17
Class 655 Holstein Cattle, Champion Holstein
1 S P & S R Davies Castellhyfryd Spirte Rosina
2 A H Wilson & Son Ridgefield Goldwyn Cinderella